חשיבה חיובית – כשהחיים נותנים לך רימונים

שני אנשים חיפשו מקום כדי להשקיע בו. הם קיבלו הצעה למטע רימונים. האחד חשב "אין פה פוטנציאל, אנשים קונים רימונים רק בראש השנה", השני חשב "יש פה פוטנציאל, אנשים קונים רימונים גם בראש השנה" והחליט לקנות את המטע.

לאחר הקניה הוא החל לחשוב מה יוכל לעשות עם כל הרימונים שברשותו מעבר למכירת הפרי בראש השנה. תחילה ייצר מיץ רימונים טבעי, לאחר מכן החל לייצר יין קינוח, בהמשך עלה בדעתו לעשות שימוש בגרעיני הרימונים שנותרו לאחר הסחיטה והחל לייצר מהם שמן רימונים רפואי. לבסוף, השכיל לעשות גם שימוש בקליפות הרימונים שנותרו ומכר אותם כמזון לבהמות. עם השנים הוא הקים יקב וחברת מכירה והפצה לשלל המוצרים בארץ ובעולם והפך למיליונר. חברו עדיין ממשיך לחפש מקום להשקיע בו.

"בחיים אנחנו יכולים להמתין להזדמנות או ליצור אותה"

נקודת מבט חיובית מסייעת לנו לזהות פוטנציאל במקום שאחרים אינם מסוגלים. אנשים שמסגלים לחייהם את הגישה החיובית, סומכים על עצמם יותר מאחרים ואף פועלים יותר מאחרים, בעיקר באזורים של אי וודאות. הם יודעים שיש להם את מה שנדרש כדי להצליח במה שהם רוצים.

פוקוס חיובי

שינוי מחשבתי היא אחת הפעולות החשובות שעלינו לעשות ברגע שאנו מחליטים להתחיל לעסוק במימוש החלומות והמטרות שלנו. אין הכוונה לומר לעצמנו ש"הכל טוב" ו"הכל יהיה בסדר, לא משנה מה". אין זה אומר שעלינו להתעלם ממצבים שליליים. זה פשוט אומר להתפקס ולהיכנס ל"חשיבה ממוקדת" ולהתחיל לאמץ את הגישה החיובית לחיינו, באמצעותה נוכל לפתח אישיות חיובית ומצליחה אשר תסייע לנו למקד את הקשב ולעסוק בדברים החיוביים שיקדמו את השגת מטרותינו. פוקוס חיובי מתחיל בשינוי הרגלי החשיבה שלנו למצב בו אנו תמיד חושבים ומוצאים מהו הדבר הטוב שיוצא לנו בכל סיטואציה (גם בסיטואציה קשות ומעצבנות במיוחד). מתקשים למצוא דבר כזה? צאו מנקודת הנחה שמשהו טוב תמיד יצא לכם – למדתם לקח ותדעו להבא מה יהיה נכון יותר לעשות או לא לעשות במצבים דומים בהמשך הדרך! ואם תחשבו טוב טוב, אתם תמצאו לפחות שני דברים נוספים וטובים שיצאו לכם מהסיטואציה.

המחשבה שולטת בגוף ולא להיפך.

כוח המחשבה יכול להשפיע על היכולת שלנו לעשות דברים שלא האמנו שביכולתנו לעשות, במיוחד בעת סכנה או מצוקה ובמצבים של חיים או מוות, כוח המחשבה הוא זה שמסייע לנו לעשות כל שביכולתנו על מנת להינצל ומצליח לגרום לנו למתוח את קצה גבול היכולת הפיזיולוגי שלנו מעבר ליכולות הקיימות ברשותנו בשגרה.

לדוגמה, כאשר מישהו אומר שהוא לא יכול לרוץ כי הוא לא בכושר וקשה לו, האקט של הריצה אינו בהכרח הדבר שקשה לו באמת אלא, הפחד שמשתלט לו על המחשבה, הוא זה שגורם לו לחשוב שהוא לא מסוגל לרוץ. אם תצמידו אקדח לראשו ותאמרו לו שאם הוא לא רץ יהרגו אותו! באותו הרגע, המחשבה תעביר את הפחד שלו לאזור אחר "הפחד מלמות", הוא יפסיק לחשוב על כך שקשה לו לרוץ – הוא פשוט ירוץ!

היכולת שלנו להשפיע על המחשבה ולהסיט את המיקוד והאנרגיה שלנו למקום הרצוי היא רק עניין של החלטה. ברגע שאנו מאמנים את עצמנו לחשוב אחרת, הכל מתחיל להיראות אחרת ומילת המפתח היא התמדה.

"חישבו על עצמכם כעל מגנט אנושי, מה שתשדרו הוא מה שתמשכו!"

חשיבה חיובית היא כוח! היא מסייעת לנו להתמקד בדברים החשובים באמת ובצד החיובי בכל סיטואציה. היא מפתחת בנו אופטימיות, משפרת לנו את הביטחון העצמי ומעודדת יצירתיות. היא נותנת לנו תחושה של סיפוק והצלחה ומסייעת ליחסים שלנו עם הסביבה. חשיבה חיובית מחזקת אותנו ואת המערכת החיסונית שלנו, ומאפשרת לנו להאמין שאנחנו מסוגלים להצליח בכל אשר נרצה. 

חשיבה חיובית היא בחירה בדרך חיים
, בחירה לייצר חומה חיובית סביב המחשבות שלנו מבלי לתת לאף אדם או מחשבה שליליים לחדור ולהשפיע עלינו. ברגע שאנו כובשים את המחשבה אנו מסוגלים לכבוש כל מטרה!   

תודה שקראתם! אהבתם, תנו "לייק" ושתפו חברים נוספים.

אודות המחבר

gadmergi

Gad Mergi

גד מרגי הוא מנטור להצלחה מעשית בחיים ובעסקים.
מוביל עסקים ואנשים, ליצירת אורח חיים אישי והתנהלות עסקית המושתתים על עקרונות של הצלחה מתמשכת.