top of page

12 דרכים להצלחה בחיים

12 דרכים להצלחה בחיים

האופן שבו אנו חושבים הינו אחד הגורמים המשפיעים ביותר על ההצלחה בחיים הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית. המחשבה היא כמו שריר וניתנת לאימון, חיזוק  ושיפור. יצירת הרגלי חשיבה קטנים וחיוביים יכולים לעשות עבורנו את ההבדל הגדול ולסייע לנו לבנות אישיות חזקה ומצליחה, כזו שממקדמת אותנו אל עבר התוצאות שאנו מעוניינים להשיג בחיינו. 


12 דרכים להצלחה בחיים:

 

1. "טקס יומי"

קיים דבר משותף לרוב האנשים המצליחים ביותר בעולם, לכולם יש טקס יומי. טקס יומי הוא הפעילות הראשונה שאנו עושים מיד לאחר שאנו מתעוררים וקמים מהמיטה. אחד הטקסים הנפוצים ביותר הוא הוקרה – בכל בוקר, הודו על 3 דברים טובים בחייכם. טקסים נוספים יכולים להיות מדיטציה, יוגה, דמיון מודרך, או לקום מהמיטה ולצאת לאימון בוקר, הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים, מקלחת בוקר או כל דבר אחר שעוזר לכם להתחיל את הבוקר באנרגיה טובה.


2. מתחילים את היום בחיוך

לאחר ששטפנו פנים בבוקר, נביט במראה, נסתכל לעצמנו בעיניים, ניתן חיוך רחב ונגיד:  " בוקר טוב! היום – יהיה לי יום טוב, מוצלח ומעולה! "

 

3. רשימת מטרות 

רגע לפני שפותחים את הסמארטפון ומתעדכנים בפייסבוק / אינסטגרם / סנאפצ'ט / טוויטר / וואטסאפ / מיילים ועוד, ניכנס לאפליקציית הרשימות שלנו, נעבור על רשימת המטרות שלנו לחיים ונחליט מהן 3 הפעילויות שאנו מתכוונים לעשות היום על מנת לקדם את המטרות שלנו. אם אין לכם עדיין רשימת מטרות, מהרו והכינו. היעזרו בהוראות המופיעות במאמר: רשימת מטרות לחיים.


4. קריאה 

השקיעו כל יום 20 דקות בקריאה של ספר, או בהאזנה לספר דיגיטלי (היתרון בהאזנה הוא שניתן לעשות זאת בזמן הנסיעה). קריאה משפרת לנו את הידע, אוצר המילים, כישורי הכתיבה, זיכרון, מיקוד, מעוררות לנו את המחשבה ובעיקר מסייעת לנו לקחת רגע לעצמנו, להירגע ולהתנתק מהשגרה.


5. מתמקדים בחיובי בכל סיטואציה 

כמעט בכל יום אנו נתקלים בסיטואציה מעצבנת, מכעיסה, קשה או מטרידה. האופן בו נגיב לסיטואציה הוא החשוב ביותר. אישיות חיובית מתאפיינת ביכולת להישאר בפוקוס חיובי. לשם כך, נסו לשנות את הרגלי החשיבה שלכם למצב בו אתם מחליפים מחשבות שליליות במחשבות חיוביות. כשתמצאו בסיטואציה לא נעימה, בחרו להפנים שאומנם זה לא נעים – אך זה קרה. ונסו תמיד לחשוב ולמצוא מה הרווחתם מהסיטואציה? 


6. ניסוח על דרך החיוב

שימו לב לאופן בו אתם מתנסחים בכתב ובע"פ והקפידו לנסח את דבריכם על הצד החיובי. לדוגמה: במקום לומר "אני לא רוצה להיות עצבני" עדיף לומר "אני רוצה להיות רגוע" במקום לומר " אתם מרעישים, זה מפריע" עדיף לומר " דברו בבקשה יותר בשקט " וכדומה. חישבו תמיד כיצד אתם יכולים להתבטא על דרך החיוב, באופן בו אתם מדברים, שואלים שאלות, מתנסחים בכתב בפני אחרים ואפילו חושבים.


"הדברים הופכים להיות יותר קלים, כשאנחנו הופכים להיות יותר טובים"

7. הקיפו את עצמכם באנשים חיוביים 

הסביבה שבה אנו מבלים את מרבית זמננו, משפיעה באופן ישיר על החשיבה שלנו. הקיפו את עצמכם באנשים חיוביים ואנשים מצליחים מכם, כאלה שניתן ללמוד ולקבל מהם השראה. סביבה חיובית משפרת לנו את מצב הרוח ומעודדת אותנו להמשיך לשאוף ולהצליח.


8. תפרגנו לאחרים, זה בחינם

בכל יום השתדלו להחמיא ל-3 אנשים לפחות, "מילה טובה לא עולה כסף אבל שווה זהב"


9. מחוות לזרים

אמצו את יום המעשים הטובים לשגרתכם היומית. הקפידו לעשות בכל יום מחווה קטנה או גדולה עבור מישהו זר, כמו להגיד "בוקר טוב" למנקה ברחוב, "בתאבון" לאדם זר שיושב לידכם במסעדה, או על ספסל, לתת זכות קדימה בכביש, להחזיק את הדלת במעלית, לעזור לאדם שתקוע בצד הדרך ומבקש עזרה בהחלפת גלגל, או כל מחווה קטנה אחרת. כאשר אנו מודעים יותר למתרחש מסביבנו, אנו גורמים אושר לאחרים ובכך מכניסים אושר לחיינו.


10. השראה יומית

תלו בבית או במשרד תמונה / ציטוט שמעוררים בכם השראה, ומקמו אותם במקום בולט על מנת שתוכלו להתעדכן בהם מידי יום.


11. שפת גוף 

האישיות שלנו מושפעת משפת הגוף שלנו. שימו לב כיצד נראית היציבה שלכם. הזדקפו, מתחו את הכתפיים והרימו את מבטכם, ההרגשה שלכם תשתפר באופן אוטומטי. הקפידו על שפת גוף פתוחה, והכי חשוב, תחייכו יותר, כי כשאנו מחייכים הסביבה מחייכת אלינו בחזרה. 


12. בוקר טוב / לילה טוב 

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על החשיבה והאישיות שלנו הוא האופן בו אנו פותחים את היום והאופן בו מסיימים אותו. דאגו תמיד לעסוק בחשיבה חיובית בשעה הראשונה שלכם בבוקר ובשעה האחרונה שלכם בסוף היום לפני השינה – השתדלו להימנע מצפייה בחדשות בשעות הללו!  


 

מעוניינים ללמוד כיצד להצליח ולהרוויח יותר בקריירה ובחיים?


"הצלחה ישר ולעניין"

הספר המוביל להתפתחות אישית והצלחה


רב המכר הצלחה ישר ולעניין

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page