top of page

איך למצוא את הייעוד שלי בחיים?

12 דרכים להצלחה בחיים

אחת הסיבות שאנחנו לא מצליחים למצוא, מהו הייעוד שלנו, היא הנטייה לחשוב שהייעוד בחיים, הוא סוג של תגלית, שניחשף אליה בשלב כלשהו בהמשך הדרך. לכן, אנו ממשיכים בשגרה ובעשייה הנוכחית, מתוך מחשבה שמתישהו נגיע למסקנה – מהו הייעוד שלנו בחיים.


אלא שבמציאות הדברים פועלים קצת אחרת. כדי לגלות יותר על עצמנו ועל הייעוד שלנו עלינו להיות פעילים וסקרנים יותר, ולדעת לשאול את השאלות הנכונות שיובילו אותנו למצוא את התשובה.


באופן אישי, אני חושב שהשאלה: מהו הייעוד שלי בחיים? אינה השאלה הנכונה, ובמקרים רבים היא עשויה רק לבלבל אותנו, כי היא נשמעת כמו משהו גדול ורחוק מהישג ידנו. לתפיסתי, היכולת שלנו לעשות דבר משמעותי, תלויה באופן שאנו משקיעים את הזמן שלנו. לכן, יהיה נכון יותר לשאול את עצמנו:  " מהו הדבר המשמעותי ביותר שאני יכול לעשות עם הזמן שלי? "


לפניכם 4 שאלות מכווינות שיסייעו לכם למצוא את התשובה לשאלה:

1. מה אתם אוהבים לעשות?


בואו תנסו לחשוב לרגע, מהו הדבר שיגרום לכם לרצות לקום כל בוקר לקראתו בציפייה לעשות אותו, מבלי קשר לכך שתקבלו עליו תשלום. מהו הדבר שאתם ממש אוהבים לעשות וכלל אינו מרגיש לכם כמו עבודה? מהי הפעולה שמעוררת בכם התלהבות ומסבה לכם הנאה וסיפוק? מה יגרום לכם לשכוח מהמשמעות של הזמן?במידה ואתם מתקשים לענות על השאלה הזאת, זה אומר שעדיין לא התנסיתם מספיק בחוויות, בייחוד בכאלה שאתם לא אוהבים. ככל שאנחנו מתנסים ועושים יותר, כך יהיה לנו קל יותר להבין מה אנחנו אוהבים יותר ומה פחות.


2. במה אתם טובים?


כל אחד מאתנו טוב במשהו. לכולנו קיים כישרון טבעי לעשות דבר כלשהו טוב יותר מאחרים ורבים. חשבו במה אתם ממש טובים, ומה מייחד אתכם על פני אחרים? אותו ידע וכישרון שקיים בכם והסביבה שלכם מנסה להיעזר בו. אותן היכולות הקיימות בכם שאחרים יהיו מוכנים לשלם תמורתן?


"החיים אינם קצרים הם פשוט עוברים מהר, נצלו אותם כדי לעשות דברים שאתם אוהבים "

3. עם מי אתם אוהבים לבלות את הזמן שלכם?


היכולת שלנו להתפתח, לצמוח ולהגשים את הייעוד שלנו, תלויים מאוד בסביבה שבה אנחנו נמצאים. לכן, חשוב שנרחיב את רשת הקשרים שלנו ונקיף את עצמנו בסביבה איכותית של אנשים טובים, חיוביים, משפיעים, מעוררי השראה ומצליחים, כאלה שניהנה לבלות במחציתם, שיעודדו אותנו לשאוף ליותר, ולרצות להיות טובים יותר.


4. מה יזכרו מכם?


לרבים מאיתנו יש את הנטייה לחשוב, שתחושת האושר והסיפוק העצמי, תלויה רק בדברים שקשורים לנו ולרמת ההישגים וההצלחות שלנו. נכון, להישגים וההצלחות האישיות קיימת השפעה חיובית על ההרגשה שלנו, אבל האושר והסיפוק המשמעותיים ביותר שנקבל, יגיעו דווקא ממקום שבו נחשוב מעבר לעצמנו. כשנתחיל לחשוב גם במונחים של נתינה ועזרה לאחר, מעשיית פעולות שגדולות מאתנו ומתוך ידיעה שאנחנו תורמים את חלקנו ועושים דבר בעל חשיבות. 


לא נעים להגיד, וזה עלול להישמע מעט מלחיץ, אבל חשוב שנזכור שדבר אחד בטוח בחיים – שלא נצא מהם בחיים. החוויות האישיות שנצבור בחיינו יישארו אך ורק אתנו, אבל החותם שנטביע יישאר גם אחרינו.

בסופו של דבר, הייעוד שלנו בחיים אינו נוגע בחיפוש אחר מי אנחנו, אלא ביצירה של מי שאנחנו שואפים להיות.


 

מעוניינים ללמוד כיצד לממש את הפוטנציאל הטמון בכם?


"הצלחה ישר ולעניין"

הספר המוביל להתפתחות אישית והצלחה


רב המכר הצלחה ישר ולעניין

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page