top of page

כוחה של חשיבה חיובית

כוחה של חשיבה חיובית

שני אנשים חיפשו מקום כדי להשקיע בו. הם קיבלו הצעה למטע רימונים. האחד חשב "אין פה פוטנציאל, אנשים קונים רימונים רק בראש השנה", השני חשב "יש פה פוטנציאל, אנשים קונים רימונים גם בראש השנה" והחליט לקנות את המטע.


לאחר הקניה הוא החל לחשוב מה יוכל לעשות עם כל הרימונים שברשותו מעבר למכירת הפרי בראש השנה. תחילה ייצר מיץ רימונים טבעי, לאחר מכן החל לייצר יין קינוח, בהמשך עלה בדעתו לעשות שימוש בגרעיני הרימונים שנותרו לאחר הסחיטה והחל לייצר מהם שמן רימונים רפואי. לבסוף, השכיל לעשות גם שימוש בקליפות הרימונים שנותרו ומכר אותם כמזון לבהמות. עם השנים הוא הקים יקב וחברת מכירה והפצה לשלל המוצרים בארץ ובעולם והפך למיליונר. חברו עדיין ממשיך לחפש מקום להשקיע בו…


"בחיים אנחנו יכולים להמתין להזדמנות או ליצור אותה"

נקודת מבט חיובית מסייעת לנו לזהות פוטנציאל במקום שאחרים אינם מסוגלים. אנשים שמסגלים לחייהם את הגישה החיובית, סומכים על עצמם יותר מאחרים ואף פועלים יותר מאחרים, בעיקר באזורים של אי וודאות. הם יודעים שיש להם את מה שנדרש כדי להצליח להשיג את המטרות שלהם ולממש את השאיפות שלהם.פוקוס חיובי


שינוי מחשבתי היא אחת הפעולות החשובות שעלינו לעשות ברגע שאנו מחליטים להתחיל לעסוק במימוש החלומות והמטרות שלנו. אין הכוונה לומר לעצמנו ש"הכל טוב" ו"הכל יהיה בסדר, לא משנה מה". אין זה אומר שעלינו להתעלם ממצבים שליליים, זה פשוט אומר להיכנס לפוקוס ולהתחיל לאמץ את הגישה החיובית לחיינו, באמצעותה נוכל לפתח אישיות חיובית ומצליחה אשר תסייע לנו למקד את הקשב שלנו לפעול באופן חיובי לקידום והשגת המטרות שלנו. 


פוקוס חיובי מתחיל בשינוי הרגלי החשיבה שלנו למצב בו אנו תמיד חושבים ומוצאים מהו הדבר הטוב שיוצא לנו בכל סיטואציה? (גם בסיטואציה קשות ומעצבנות במיוחד). מתקשים למצוא דבר כזה? צאו מנקודת הנחה שמשהו טוב תמיד ייצא לנו בכל סיטואציה – למדנו לקח ונדע להבא מה יהיה נכון יותר לעשות או לא לעשות במצבים דומים בהמשך הדרך. ואם נחשוב היטב, נמצא לפחות דבר אחד נוסף וטוב שיצאו לנו מהסיטואציה.


המחשבה שולטת בגוף ולא להיפך


כוח המחשבה יכול להשפיע על היכולת שלנו לעשות דברים שלא האמנו שביכולתנו לעשות, במיוחד בעת סכנה או מצוקה ובמצבים של חיים או מוות, כוח המחשבה הוא זה שמסייע לנו לעשות כל שביכולתנו על מנת להינצל ומצליח לגרום לנו למתוח את קצה גבול היכולת הפיזיולוגי שלנו מעבר ליכולות הקיימות ברשותנו בשגרה.


לדוגמה, אדם אומר שהוא לא יכול לרוץ כי אינו בכושר וקשה לו…. אומנם, האקט של הריצה אינו בהכרח הדבר שקשה לו באמת אלא, הפחד שמשתלט לו על המחשבה, הוא זה שגורם לו לחשוב שהוא לא מסוגל לרוץ. אם יצמידו אקדח לראשו ויאמרו לו שאם הוא לא רץ יהרגו אותו, באותו הרגע המחשבה שלו תעביר את הפחד שלו לאזור אחר "הפחד מלמות", הוא יפסיק לחשוב על כך שקשה לו לרוץ – הוא פשוט ירוץ. 


היכולת שלנו להשפיע על המחשבה ולהסיט את המיקוד והאנרגיה שלנו למקום הרצוי היא רק עניין של החלטה. ברגע שאנו מאמנים את עצמנו לחשוב אחרת, הכל מתחיל להיראות אחרת ומילת המפתח היא התמדה.


חשיבה חיובית היא כוח 


היא מסייעת לנו להתמקד בדברים החשובים באמת ובצד החיובי בכל סיטואציה. היא מפתחת בנו אופטימיות, משפרת לנו את הביטחון העצמי ומעודדת יצירתיות. היא נותנת לנו תחושה של סיפוק והצלחה ומסייעת ליחסים שלנו עם הסביבה. חשיבה חיובית מחזקת אותנו ואת המערכת החיסונית שלנו, ומאפשרת לנו להאמין שאנחנו מסוגלים להצליח בכל אשר נרצה. 


חשיבה חיובית היא בחירה בדרך חיים


הבחירה לייצר "חומה חיובית" סביב המחשבות שלנו מבלי לתת לאף אדם או מחשבה שליליים לחדור ולהשפיע עלינו. ברגע שאנו כובשים את המחשבה אנו מסוגלים לכבוש כל מטרה.


 

מעוניינים ללמוד כיצד להצליח ולהרוויח יותר בקריירה ובחיים?


"הצלחה ישר ולעניין"

הספר המוביל להתפתחות אישית והצלחה


רב המכר הצלחה ישר ולעניין

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page