top of page

מהי התפתחות אישית?

מהי התפתחות אישית

בכולנו קיימים שאיפה וצורך טבעי להצליח ולהיות מאושרים. בין שמצבנו בחיים טוב יותר ובין שפחות. עמוק בפנים חבוי בנו פוטנציאל לעשות הרבה יותר ממה שאנחנו עושים, ולהשיג תוצאות הרבה יותר טובות בחיים מכפי שהשגנו עד כה.אבל אם נודה על האמת, אתם יודעים היטב שטרם מימשתם מחצית מהפוטנציאל שלכם כי אתם מסוגלים ליותר, להרבה יותר.


כל התקדמות ושיפור בחיינו מתחילים קודם כל בנו. וכדי להשיג תוצאות טובות יותר בחיים, אנחנו פשוט צריכים לעשות יותר מכפי שעשינו עד כה. רובנו עובדים קשה ומשקיעים בעבודה שלנו, לעיתים הרבה יותר מאשר בעבודה על עצמנו. כדי להיות מצליחנים עלינו להתחיל לשדרג את הסטנדרטים שלנו, כלומר להעלות את רף הציפיות שלנו מעצמנו, להפסיק להתפשר ולהתחיל להשתפר. להחליט שמעתה ואילך נשקיע בעצמנו ובהתפתחות האישית שלנו יותר מבכל דבר אחר.


אבל, רגע, מה זאת בכלל 'התפתחות אישית'?


"התפתחות אישית היא תהליך ההתקדמות שאנו עוברים בדרך להשגת המטרות שלנו בחיים "

תהליך התפתחות אישית עוזר לנו לגלות עד כמה רחוק אנחנו באמת מסוגלים להגיע בחיים. באמצעותו אנו יכולים לשפר את עצמנו ואת חיינו בכל התחומים, ללמוד וליצור דברים חדשים, לפתח ידע, ניסיון, כישורים ואיכויות חדשות, להגשים ולכבוש יעדים ומטרות שחלמנו, ולא האמנו שנוכל להשיג.


התפתחות אישית היא בעצם לחשוף את הגרסה הטובה ביותר של עצמנו.

מהות ההתפתחות האישית שלנו עוסקת יותר במי שאנחנו הופכים להיות בדרך למטרה מאשר בהשגת המטרה עצמה. לדוגמה, אדם שרוצה להיות מיליונר, יצטרך לעבוד קשה כדי ללמוד ולפתח יכולות, ידע, כלים ומיומנויות חדשים. יהיה עליו להסתכן, לנסות, להיכשל, להמשיך לנסות שוב ושוב, להתמיד ולא לוותר עד שלבסוף יצליח ויהפוך למיליונר. תהליך ההתפתחות שאותו יעבור 'בדרך למיליון' הוא הדבר החשוב באמת. וגם אם בסופו של התהליך ניקח ממנו את הרכוש ואת ההון שהשיג ונחזיר אותו לנקודת המוצא, יידע הוא לשחזר את הצלחתו ואף לעשות זאת טוב יותר ובפחות זמן, כי הוא כבר רכש את המיומנויות, הידע והכישורים של אדם שהפך למיליונר. הם למעשה ההון האמתי שהשיג בתהליך ההתפתחות שעבר.


התוצאות שלנו בחיים הן עניין של בחירה: אנחנו אלה שקובעים כיצד ייראו החיים שלנו באמצעות הבחירות שלנו. אין זה משנה מה מצבנו הנוכחי, נוכל תמיד לשפר אותו פי כמה וכמה. כול שנדרש הוא לקבל החלטה ולהתחיל לעבוד על עצמנו. אם תתחילו בהשקעה מינימלית ותקדישו אפילו שעה אחת בלבד בכל יום עבור ההתפתחות האישית שלכם, יצטברו השעות לשני חודשי עבודה בשנה!


דמיינו לעצמכם כמה תוכלו להשתפר ולהתקדם בחיים אם תשקיעו את הזמן הזה בתחומים שאתם מעוניינים לקדם בחייכם, למשל:


  • ללמוד שפה חדשה.

  • לפתח מומחיות בתחום העיסוק שלכם או בתחום עיסוק חדש.

  • להיכנס לכושר.

  • להתנדב.

  • לפתח תחביב.

  • להרחיב את הידע ואת ההבנה שלכם בעולם ההשקעות והפיננסים.

  • ללמוד כיצד להיות הורים טובים יותר לילדכם.

  • לחזק את הזוגיות שלכם.


ולהשתפר בכל תחום שתבחרו. ככל שתשקיעו בעצמכם ותלמדו יותר דברים חדשים, כך תראו כיצד יותר ויותר נושאים משתפרים בחייכם.


התפתחות אישית היא תהליך שתהיו חייבים לעבור בדרך להצלחה. תהליך הדורש זמן והשקעה באופן עקבי. אם ננסה לשפר בו־ זמנית כמה תחומים בחיינו, נתקשה בכך וייתכן מאוד שאף ניכשל. לכן חשוב שנתחיל בצעדים ממוקדים ועקביים, ונשפר בכל יום משהו אחד בנו. כל ספר חדש שתקראו, כל קורס שתעברו וכל חוויה שתחוו, יהיו עוד שלב בהתפתחות האישית שלכם. חשוב שתבינו שאומנם התפתחות אישית אינה עבודה פשוטה, אבל היא בהחלט העבודה המרתקת והמשתלמת ביותר שתהיה לכם, כיוון שהיא עוסקת בנכס היקר ביותר שלכם – אתם.


ככל שתגלו יותר על עצמכם ועל היכולות שלכם, כך תבינו כמה אתם באמת מסוגלים ומשם תרצו רק להמשיך לגדול, להתפתח ולהגשים את עצמכם.


קטע מתוך הספר רב המכר "הצלחה ישר ולעניין"


 

מעוניינים לחיות בהגשמה ולהצליח בחיים?


"הצלחה ישר ולעניין"

הספר המוביל להתפתחות אישית והצלחה


רב המכר הצלחה ישר ולעניין


פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page