top of page

הרשימה שתשנה לך את החיים – קביעת מטרות

קביעת מטרות

מתי בפעם האחרונה עצרתם לרגע לחשוב ולשאול את עצמכם: מה אני רוצה בחיים? מה חשוב לי? מה יגרום לי להרגיש אושר והצלחה? כיצד נראים החיים שהייתי רוצה לחיות בעתיד? מה הן המטרות שלי בחיים? 


עבור רוב האנשים התשובות לשאלות האלו אינן ברורות מפני שאינם באמת טורחים לחשוב על כך. הם מתמקדים יותר במה שהם לא רוצים בחיים יותר מאשר במה שהם כן רוצים להשיג בחיים. כדי שנוכל להצליח להגשים ולחיות את החיים שתמיד רצינו לעצמנו, אנחנו חייבים קודם כל שיהיו לנו מטרות ברורות לחיים, ועל-מנת שנוכל לקדם מטרות אלה, עלינו לדעת מה הן בדיוק. 


קביעת מטרות – הכלי הראשון ליצירת השינוי המשמעותי בחיינו.

רשימת מטרות היא כלי טכני המסייע לנו לעשות סדר ולמקד את עצמנו אל עבר קידום המטרות שלנו. מדובר בשלב קריטי לעיצוב עתיד ההצלחה שלנו ולא ניתן להתחמק ממנו. אין זה משנה כמה פעמים כבר שמעתם על החשיבות בקביעת מטרות ואין זה משנה עד כמה אתם חושבים שאתם כבר יודעים מה הן המטרות שלכם לחיים. כדי להצליח בחיים אנחנו חייבים שיהיו לנו מטרות כתובות, ברורות, עדכניות ומנוסחות היטב. 


"אנשים מצליחים הם אלו שקובעים לעצמם מטרות בחיים ועובדים באופן מתמיד על מימוש אותן מטרות "

הוראות ליצירת רשימת מטרות:

קחו פיסת נייר וכתבו בכותרת "רשימת המטרות שלי" והתחילו לכתוב רשימה הכוללת לפחות 15 מטרות או חלומות שהייתם רוצים להשיג ולהגשים בחיים. עשו זאת מבלי להגביל את עצמכם ולחשוב האם אתם מסוגלים לכך או לא. 


על מנת שיהיה לכם נוח, מומלץ לחלק את הרשימה ל-3 קטגוריות:


1. קריירה ופיננסים – קידום תעסוקתי ויעדים כלכליים שאנו מעוניינים להשיג.


2. התפתחות אישית – יכולות, כישורים ותכונות שאנו מעוניינים לשפר בעצמנו.


3.  רכוש ובילוי -דברים חומריים שאנו רוצים להשיג וחווית שנרצה לחוות.


חשוב שהרשימה תהיה מפורטת וברורה ככל הניתן. לדוגמה, אם אתם מעוניינים להרוויח יותר כסף, לא מספיק לרשום " אני רוצה להרוויח יותר כסף ", תפרטו כמה יותר אתם מעוניינים להרוויח ותוך כמה זמן.


דוגמאות לרשימת מטרות:


  • קריירה ופיננסים – " להגדיל את המשכורת שלי ב-20% תוך 5 חודשים מהיום.", " לרכוש נכס להשקעה ולייצר ממנו הכנסה נוספת..", "לפתוח את העסק שתמיד רציתי בתחום התמחותי…"

  • התפתחות אישית – "ללמוד ולשלוט בשפה חדשה תוך שנה מהיום", "לרדת 10 ק"ג תוך 6 חודשים מהיום", "לקרוא 10 ספרים תוך שנה, בתחום שמעניין אותי.", " להיכנס לכושר גופני ולרוץ מרתון תוך שנתיים מהיום."

  • רכוש ובילוי : "לבנות בית פרטי תוך 5 שנים מהיום.", "לטייל ב-20 מדינות תוך עשר שנים מהיום", "להיפגש עם אישיות בינלאומית שאני מעריץ", "להחליף רכב …", "לעשות צניחה חופשית…", "לשחות עם דולפינים…", "לעבור סדנת אפייה…"


לאחר כתיבה ראשונית של המטרות שלנו, נעבור היטב על הרשימה ונשכלל אותה על ידי שינוי הניסוח שלה כאילו שהיא כבר הושגה. לדוגמה, אם אחת המטרות שלכם היא: " לפתוח מלון בוטיק תוך 10 שנים. " נסו לשנות את הניסוח ל: " אני בעלים של מלון בוטיק תוך 10 שנים." כאשר אנו מדמיינים את עצמנו משיגים את המטרה אנו למעשה מאמנים את תת המודע שלנו לסייע לנו למצוא את הדרך להשיג אותה.


כעת כשיש ברשותכם רשימה, זהו מה הן חמשת המטרות החשובות ביותר עבורכם, אותן מטרות שלדעתכם יעשו את השינוי המשמעותי ביותר בחייכם. עקיפו אותן בעיגול ומחקו את כל יתר המטרות האחרות (תוכלו לחזור אליהן בעתיד).

כל שנותר הוא להתחיל לעבוד על קידום המטרות ברשימה שלכם! להתמקד, לתעדף, לעדכן ולהתמיד – מדי יום! 

"בכל פעם שאנו מסמנים "בוצע" על מטרה שהשלמנו מתעוררת בנו תחושה של סיפוק ורצון להמשיך הלאה למימוש המטרות הבאות שלנו "

אחד האתגרים הקשים בעבודה עם רשימת מטרות הוא לזכור להתעדכן בה באופן שוטף. רבים מהאנשים שכותבים רשימת מטרות נוטים לשכוח ממנה בתוך שבוע, מפני שמהר מאוד הם חוזרים לשגרה היומיומית ושוכחים להתעדכן בה. לכן, חשוב לוודא שהרשימה שלכם נמצאת במקום שיהיה לכם נוח לצפות ולהתעדכן בו לעיתים תכופות.


לטובת העניין, ניתן להסתייע בטכנולוגיה ולהוריד אפליקציית רשימות לנייד(כמו לדוגמה אפליקציית Notes) להכניס לתוכה את רשימת המטרות שלנו ולהגדיר בה התראה יומית שתתזכר אותנו מדי בוקר וערב ברשימת המטרות שלנו. דרך טובה נוספת לתזכר את עצמנו במטרות שלנו היא לתלות תמונות שיזכירו לנו אותן ולמקם אותן במקום בולט בבית או בעבודה, כך נוכל לראות אותן מדי יום ולמקד את עצמנו בעשייה לקידום המטרות שלנו.


לדוגמה, אם המטרה שלכם היא לקנות בית ליד האגם, חפשו תמונה של בית ליד אגם אותה תוכלו להדפיס ולתלות בבית או במשרד. אף אחד לא צריך להבין מה המשמעות של התמונות העיקר שאתם תדעו ותהיו מתוזכרים מדי יום. 


קביעת מטרות לחיים

"אדם שלא קובע לעצמו מטרות לחיים ימשיך לעבוד עבור אלו שעושים זאת "

רשימת מטרות היא משימה פשוטה, פשוטה כמו להכין רשימת קניות או לכתוב מייל, אבל בעלת משמעות והשפעה אדירה על ההצלחה שלנו. היא עוזרת לנו לתכנן את החיים ולהתמקד בתוצאות שאנו רוצים להשיג. בעיקר, היא אומרת שאנחנו רציניים בנוגע לחיים ולעתיד שלנו.


השקיעו בעצמכם והכינו רשימת מטרות לחיים, עשו לעצמכם טובה גדולה והתחילו כבר עכשיו.

 

מעוניינים ללמוד כיצד להצליח להשיג את המטרות שלכם בקריירה ובחיים?


"הצלחה ישר ולעניין"

הספר המוביל להתפתחות אישית והצלחה


רב המכר הצלחה ישר ולעניין

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page