top of page

קפה עם מנטור - ראיון עם מיטל דגן

קפה עם מנטור גד מרגימיטל דגן

"שוק העבודה יהפוך רובוטי ואוטומטי יותר מהיום, וכוח עבודה מסוים יוחלף ב'חומרה ותוכנה'. לכן, חשוב מאוד ששכירים מכל הדרגים ידאגו כל הזמן למיתוג שלהם- לרבות ברשת הלינקדאין, לנוכחות איכותית, לתדמית ייצוגית של אדם מקצועי- טאלנט. כך השיבה, מיטל דגן במסגרת ראיון "קפה עם מנטור"


מיטל דגן, יועצת קריירה וכלכלנית. מומחית בבניית אסטרטגיית שכר והכנה לראיונות עבודה והבעלים של AchiveMate. דגן, מאמנת בשיטת החשיבה ההכרתית לחיזוק הערך העצמי בעבודה, וכן מנחת סדנאות והרצאות בתחום. בעבר השתתפה בפינה קבועה בתכנית "סוגרים חשבון".


במסגרת הראיון השיבה מיטל דגן לשאלות הבאות בנושא ניהול קריירה ותעסוקה:


איזה תהליך עברת על מנת להיות מומחית בתחומך?


"הכול התחיל בשנת 2004, בלימודי כלכלת עבודה. במסגרת הקורס ראיינתי את ביבי (בנימין נתניהו) מול כ-100 סטודנטים, באוניברסיטת בן גוריון – ביבי היה אז שר האוצר ותכנית ויסקונסין הייתה אז הדבר המדובר ביותר בתקשורת. גם אצל המנחה שלי, ד"ר דניאל גוטליב, שהיה מלווה של ביבי בתכנית. באותה תקופה שוק העבודה דיבר אליי מאוד וידעתי שאני רוצה לתרום יותר עבור אנשים קשיי יום.

הייתי כלכלנית במשך עשר שנים, עברתי שלושה תפקידים וגם קידום אחד בתוך אותה חברה ותמיד התקבלתי בעוצמה לעבודה- בשכר שלא נפל מאף גבר בתפקיד דומה.


השיא היה בשנת 2013 כשהייתי אחרי לידת ביתי הקטנה, הסביבה הסבה את תשומת ליבי שאני מתקבלת בקלות לכל משרה בשכר נאה ובשעות נוחות, על אף היותי אמא צעירה והמליצו לי ללמד אחרים כיצד להתקבל לעבודה. הרגשתי שזה נכון- הרגשתי שמשהו קורה כאן, ומבלי לחשוב יותר מדי, התחלתי לעבוד כשכירה (יועצת עסקית) ובמקביל התחלתי להכין אנשים לראיונות עבודה. מאוד מהר נאלצתי לעזוב את העבודה כשכירה ולהתמסר ללקוחות שבחרו בי- בדיעבד זה היה סיכון גדול אבל המציאות הוכיחה שהוא השתלם.


איך לדעתך שוק העבודה ישתנה בעשור הקרוב לאור התפתחותה המואץ של הטכנולוגיה שעתידה להחליף מקצועות רבים, וכיצד נכון להיערך לכך?


"אכן שוק העבודה יהפוך רובוטי ואוטומטי יותר מהיום, וכוח עבודה מסוים יוחלף ב'חומרה ותוכנה'.

לכן, חשוב מאוד ששכירים מכל הדרגים ידאגו כל הזמן למיתוג שלהם- לרבות ברשת הלינקדאין, לנוכחות איכותית, לתדמית ייצוגית של אדם מקצועי- טאלנט.

בנוסף, יש/כדאי להישאר כל הזמן מעודכנים טכנולוגית ולבצע תכנון קריירה ובחינה מחדש כל חמש שנים. רצוי להבין ששוק העבודה יביא יותר ויותר אנשים להיות עצמאיים. אין מה להירתע מכך. חשוב להיוועץ באיש מקצוע, כדי לבדוק את התאמתכם לעצמאות ולקבל מצב כזה בפתיחות ובמוכנות מקצועית. לדוגמה, קיימים מפתחים רבים וטובים שעובדים היום טוב יותר ובנחת גדולה יותר ובשעות פנאי רבות יותר כפרילנסרים, מאשר שהיו תחת עבודה עם תלוש שכר." 


מה המלצתך למי ששוקל להפוך משכיר לעצמאי בתחום העיסוק שלו?


"ההמלצה היא, לבחון את השוק היטב, להכיר את הלקוחות הפוטנציאליים, המתחרים, הטכנולוגיה והקשיים האישיים שעשויים להיות בתפקיד וכמובן להיערך לכך. צריך וחשוב להכין את המשפחה לתקופה קריטית של עבודה אינטנסיבית של כ-שנתיים כדי לבסס מעמד של מותג בשוק."


מהי לדעתך התכונה החשובה ביותר להצלחה בקריירה?

"זה משתנה מאוד מתפקיד לתפקיד. ישנם תפקידים שיכולת הבחנה חזותית, הקשבה וזיכרון הם הכי חשובים ותפקידים אחרים שדורשים יצירתיות ומעוף יזמי. אני חושבת שהדבר הכי חשוב היא אופטימיות- אם אתה לא אופטימי בתפקיד אותו אתה מקיים- טוס להחליף מקצוע."


מהו הציטוט האהוב עליך? 


"הציטוט "השתדלות סופה מתנה" – מפי חז"ל."


איזה ספר שקראת גרם לשינוי משמעותי בחייך? 


"הספר "לחיות מתוך שמחה" של סאנאיה רומן."


מהו הטיפ שלך לחיים טובים?


 "לנשום עמוק ולהיות בהודיה. לשמור תמיד על ענווה מול כל אדם, וגם לא לפחד משינויים- אדם שנכון לשנות, ממגנט אליו עוד חוויות טובות לחיים." 

 

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page