זמן בדרכים – התפתחות אישית "על הדרך"

לפני כשנתיים התחלתי לעבוד בתל אביב, למרות ששבע שנים קודם לכן הבטחתי לעצמי שלא אחזור שוב לסיוט הזה של הפקקים. אציין שההחלטה נעשתה מתוך בחירה, אז תירצתי לעצמי שזה בסדר, חלפו להן שבע שנים וחלה התיישנות על ההבטחה.

אלא שעד מהרה התסכול חזר לביקור, הפקקים לא היו מה שתיארתי לעצמי, הם החמירו באופן משמעותי ממה שזכרתי שהיו. וכך שוב מצאתי את עצמי מדי בוקר מתעורר מוקדם ומשכים לעבודה עם הזריחה, בניסיון נואש להתחמק מעומסי התנועה. בסוף כל יום עבודה יצאתי בידיעה שייקח לי להגיע לביתי לפחות שעה של נסיעה ועמידה בפקקים קשים.

כמו מרבית הנהגים שתקועים יחד איתי בפקקים, גם אני מצאתי דרכים שונות להעסיק את עצמי בזמן הנסיעה: האזנתי למוסיקה שהכנתי מראש / רדיו / חדשות / פרסומות, ביצעתי שיחות טלפון (שרובן נועדו על מנת להעביר את הזמן) ובעיקר נותרתי מתוסכל מהמחשבה על הזמן הרב שאני מבזבז כל יום על הכביש.

יום אחד, מתוך שעמום, חישבתי לעצמי בראש את משך הזמן שאני מעביר כל יום בדרכים בנסיעה מהבית לעבודה ובחזרה. התוצאה: שעה אחת לכל כיוון כלומר, שעתיים ביום, תכפילו ב 5 ימי עבודה, יוצא 10 שעות שבועיות, סה"כ בחודש סדר גודל של 40 שעות.

"ואוו" אמרתי לעצמי. "לא יאומן, 40 שעות???" זה כמו עוד 4 ימי עבודה מלאים בחודש!! המידע הזה תיסכל אותי, אך במהרה הבנתי שקיבלתי במתנה שעתיים כל יום, עם פוטנציאל אמיתי לעשות משהו מועיל יותר עם כל הזמן הזה.
מאותו רגע לא הפסקתי לחשוב על דרכים אפשריות כדי לנצל את הזמן שלי בדרכים, עד אשר מצאתי את הדבר שהפך עבורי את סיוט הפקקים לחוויה…

תשאלו את עצמכם: מה מעניין אתכם? מה מעורר בכם השראה? מה הייתם מעוניינים לדעת טוב יותר?

זה יכול להיות כל נושא: יזמות, עסקים, ניהול, מכירות, שיווק, הורות, מערכות יחסים, פסיכולוגיה, טכנולוגיה, מדע, לימודי שפה חדשה או כל דבר אחר שעולה בדעתכם. יש לכם את הזמן וההזדמנות להתמקצע בהם.

איך עושים זאת? פשוט מאוד, מתחילים להאזין להרצאות בתחום, בין אם בזמן שאתם הולכים, נוסעים ברכב / רכבת / אוטובוס / אופניים וכדומה. הקצו לעצמכם חלק נכבד מהזמן שלכם עם עצמכם בדרכים עבור מיקוד בהתפתחות האישית שלכם.

בלי מוסיקה, טלפונים, וואטסאפ, פייסבוק, אינסטגרם, משחקים, חדשות וכו'… פשוט תחליטו שהשעות הללו הן זמן האיכות והלימוד שלכם, ותתחילו להאזין להרצאות של מיטב המומחים בארץ ובעולם בתחומים שמעניינים אתכם.

היערכו מראש לנסיעות שלכם והכינו פלייליסטים להרצאות, כתבות, תכניות, ראיונות, וכדומה (ניתן למצוא ב-TED, YouTube ובאפליקציות Podcast ולשמור כקובץ סאונד).

הפכו את הזמן שלכם בדרכים, לנתיב ההצלחה שלכם בחיים!

האזנה להרצאות ותכנים מקצועיים תרחיב ותשפר משמעותית את הידע שלכם בתחומי העניין השונים, תעורר בכם השראה, תשפר לכם את החשיבה ותהווה מקור טוב לנושאי שיחה. מעבר לכך, צאו מנקודת הנחה שאת המוסיקה, החדשות ושיחות הטלפון שבד"כ אתם עושים מדי יום תשכחו עוד באותו היום, לעומת זאת את ההרצאות אתם תזכרו לזמן רב.

עידן של אפשרויות

פעם, כדי להאזין להרצאה של מומחה עולמי היינו צריכים לנסוע לחו"ל, להשקיע כסף והרבה מאוד זמן. היום, אנחנו יכולים למצוא בנייד בקלות את הנושא שמעניין אותנו ואת המומחים המובילים בתחום ופשוט להאזין להם, ובמקרה שאנחנו פחות מתחברים, פשוט עוצרים וממשיכים הלאה להרצאה הבאה.

השקיעו רגע בעצמכם וחישבו, כמה זמן פנוי קיים עבורכם ב"זמן הדרכים שלכם" וכיצד תוכלו לעשות בו שימוש טוב יותר עבור ההתפתחות האישית שלכם.

אודות המחבר

gadmergi

Gad Mergi

גד מרגי הוא מנטור להצלחה מעשית בחיים ובעסקים.
מוביל עסקים ואנשים, ליצירת אורח חיים אישי והתנהלות עסקית המושתתים על עקרונות של הצלחה מתמשכת.