מאלף האריות – איך להיות יותר פרודוקטיבי בעבודה

ההרגל שיהפוך אתכם ליותר פרודוקטיביים בעבודה.

האם יצא לכם לתהות פעם מדוע מאלף האריות נכנס לכלוב כשהוא מחזיק בידו כיסא הפוך ומכוון את רגליו לכיוון הפנים של האריה? הסיבה לכך היא שהאריה מנסה להתמקד בו-זמנית בכל ארבעת הרגליים ומתקשה להתמודד עם עודף האפשרויות. הדבר גורם לו לבלבול, חולשה ועייפות, ובמהרה הופך אותו לצייתן, כנוע ופסיבי.  

ההתנהגות שלנו אינה שונה מזו של האריה. רובנו מכירים את ההרגשה של ריבוי משימות ועומס בעבודה, איך אט אט שולחן העבודה שלנו הופך להיות עמוס יותר ויותר, הניירת מצטברת, פתקים, מזכריות, כוסות, ואם אין בכך די, מצטרפות להן הסחות דעת נוספות מהסוג שמישהו דופק בדלת ושואל "יש לך דקה?" , "רק שאלה קטנה", או שפתאום הטלפון במשרד מצלצל, מייל חדש נכנס, התראה בנייד, וואטסאפ, פייסבוק, לינק לכתבה מעניינת, והנה חלף לו עוד יום. ואתם אומרים לעצמכם "לא הספקתי לעשות היום כלום"…  

קיימות דרכים ושיטות רבות כיצד לשמור על יעילות בעבודה ובחיים. כמו, ניהול זמן, רשימות, תעדוף והאצלת סמכויות. העניין הוא, שלמרות השיטות הרבות לשיפור היעילות שלנו, אנחנו עדיין לא מצליחים להתמיד בהן לאורך זמן, ומהר מאוד מוצאים את עצמנו כמו האריה המותש (לנסות לזכור וליישם את כל השיטות יכול להיות מתיש כשלעצמו).

קיימת שיטה פשוטה במיוחד. היא אומנם עשויה להישמע מוכרת וידועה, אך מעטים מבינים את הכוח וההשפעה העצומה שלה. מעבר לכך שהיא משפרת את הפרודוקטיביות שלנו, היא גם משנה את האופן בו אנו חושבים, מתנהלים ונתפסים בעיני הסביבה, ובנוסף יש לה קשר לסיכוי שלנו לקידום בעבודה.

השיטה

הקפידו על סביבת עבודה מסודרת ונקייה.

נשמע פשוט? אכן פשוט, אבל מדוע זה כל כך חשוב?

בדומה לדוגמה של האריה ומאלף האריות, ברגע שאנו מתחילים את היום בסביבה עמוסה ומבולגנת, הדבר משפיע על תת המודע שלנו, גורם לנו לבלבול ופוגע ביכולת שלנו להתרכז ולהתמקד.

"האופן שבו נראית הסביבה שלנו מייצג את האופן בו אנו נתפסים בעיני הסביבה"

קחו לעצמכם רגע ועשו ניסוי קטן: הביטו מהצד כיצד נראית הסביבה שלכם: בעבודה, ברכב ובבית. בחנו אותה היטב ונסו לחשוב, מה היה חושב עליכם אדם זר אילו היה צופה בסביבתכם? האם לדעתכם סביבת העבודה שלכם מייצגת את האדם שאתם שואפים להיות?     

הקפדה והתמדה על סדר וניקיון בסביבתכם משפיע ישירות על יכולת הריכוז, היעילות והביצועים שלכם לאורך זמן. ככל שתתמידו ותסגלו הרגל זה לחייכם, תופתעו לגלות כיצד מידת היעילות שלכם תשתפר באופן משמעותי. וברגע שתהיו יעילים וממוקדים יותר כך גם הערך שלכם יהיה גבוה יותר.

ולכל המעוניין בקידום בעבודה כדאי לדעת כי מחקרים הוכיחו שאנשים מסודרים מקודמים יותר בעבודה. חישבו על זה כך, לאיזה עובד לדעתכם קיימת סבירות גבוהה יותר לקבל קידום בעבודה? לעובד עם שולחן עבודה עמוס וסביבת עבודה מטונפת אשר גורמים לו להיראות עסוק, טרוד ומבולבל, או לעובד עם שולחן עבודה מסודר וסביבת עבודה נקייה אשר מסייעים לו להישאר בפוקוס ולהיות יעיל יותר? 

עיקרון השמירה על סביבת עבודה מסודרת ונקייה משפיע ומשפר באופן משמעותי את מידת הריכוז והיעילות שלנו בעבודה, אך כמובן אינו פתרון קסם ותחליף לפעילויות נוספות שיש להשקיע בהם. חישבו כיצד אתם יכולים לשכלל את עצמכם באופן מתמיד ולשלב דרכים ושיטות נוספות לשיפור וניהול הקשב והריכוז שלכם בעבודה ובחיים.  

תודה שקראתם! אהבתם, תנו "לייק" ושתפו חברים נוספים.

[fblike]

אודות המחבר

Gad Mergi

גד מרגי הוא יזם, מנטור, סופר ומרצה.
מוביל עסקים ואנשים, ליצירת אורח חיים אישי והתנהלות עסקית המושתתים על עקרונות של הצלחה מתמשכת.